Date                      Opponent                           Time                      Location

 

April 15                 St. Cloud Apollo                 5 p.m.                    St. Cloud MAC (Putz Field)  RECAP

April 16                 Brainerd                               5 p.m.                    Brainerd High School RECAP

April 22                 Sartell                                   5 p.m.                    Cold Spring Baseball Park  RECAP

April 23                 Detroit Lakes                       3:15 p.m.               Cold Spring Baseball Park  RECAP

April 27                 Bemidji (DH)                        4/6 p.m.                 Cold Spring Baseball Park. RECAP

 

April 29                 St. Cloud Apollo                  5 p.m.                    Cold Spring Baseball Park  RECAP

May 4                    Willmar (DH)                        4/6 p.m.                 Cold Spring Baseball Park  RECAP

May 6                    Brainerd                               6 p.m.                    Cold Spring Baseball Park  RECAP

 

May 11                  Fergus Falls (DH)                 4/6 p.m.                 Fergus Falls (DeLagoon)  RECAP

 

May 13                  Alexandria                            5 p.m.                    Alexandria (Knute Nelson)  RECAP

May 14                  Little Falls                             4:30 p.m.               Little Falls High School  RECAP

May 18                  Sauk Rapids                         5 p.m.                    Cold Spring Baseball Park  RECAP

May 20                  Sartell                                   5 p.m.                    Sartell (SC Orthopedic Field)  RECAP

May 22                  St. Cloud Tech (DH)            3/5 p.m.                 St. Cloud Tech High School  RECAP

May 24                  New Ulm                              5 p.m.                    New Ulm (Johnson Stadium)  RECAP

May 26                  Rogers                                   7 p.m.                    Cold Spring Baseball Park  RECAP

 

June 1                   No. 3 Detroit Lakes              4:30 p.m.               Detroit Lakes  RECAP
                              (Section 8-3A Playoffs)         

June 3                   No. 5 Alexandria                  4:30 p.m.               Cold Spring Baseball Park  RECAP
                              (Section 8-3A Playoffs)                                                                                    

June 8                   No. 2 Bemidji 
                              No. 5 Alexandria                  1:30/4 p.m.            St. Cloud MAC (Faber) 
RECAP
                              (Section 8-3A Playoffs)

June 10                 No. 1 Sartell                          11 a.m.                   St. Cloud MAC (Putz)  RECAP

                          (Section 8-3A Championship)

2021 Varsity Schedule

Past season varsity schedules

2020

2019

2018

2017